Прокуратура области: У Дніпрі попереджено незаконне витрачання 2,5 млн грн бюджетних коштів

Під час вивчення інформації, опублікованої в системі електронних публічних закупівель «Prozorro», Правобережною окружною прокуратурою міста Дніпра виявлено порушення вимог чинного законодавства при проведенні закупівлі послуг Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, завдяки чому попереджено незаконне витрачання коштів з місцевого бюджету у сумі майже 2,5 млн грн.

Так, у лютому 2021 року Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради розпочато процедуру закупівлі послуг з поточного ремонту елементів благоустрою на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка з подальшим укладенням договору про надання таких послуг з ТОВ. При цьому Департамент застосував переговорну процедуру, яка не передбачає проведення закупівель на конкурсних засадах, посилаючись на те, що у минулому році з ТОВ укладався договір на виконання подібних послуг.

Прокуратурою встановлено, що строк дії вищевказаного договору вже закінчився, крім того, застосування переговорної процедури передбачає закупівлю додаткових аналогічних робіт, а не лише їх схожість, отже дії замовника є безпідставними та суперечить вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».

Наразі за втручання прокуратури договір про надання послуг розірвано та попереджено незаконне витрачання бюджетних коштів.

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури