Почему горят квартиры и дома жителей Днепра? Версия ГСЧС

19-го листопада в інформаційному агентстві «Інформатор» відбулась прес-конференція щодо збільшення кількості пожеж у житловому секторі та випадків загибелі людей на них, за участю провідного інспектора відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування Головного управління ДСНС України у Дніпропетров-ській області Сергія Качана.

«Нехтування правилами безпеки призводить до того, що з початком опалювального сезону в житловому секторі значно частішають випадки пожеж. Зазвичай винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки в побуті та використовують неякісне пічне, газове та електричне обладнання. Фахівці Служби порятунку вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася з пожежами території області, а також збільшенням випадків травмування та загибелі людей на них.

З початку 2021-го року у Дніпропетровській області виникло 8130 пожеж, внаслідок яких загинуло 143 особи, з них 2 дитини; 138 осіб травмовано, з них 10 дітей; 145 осіб вдалося врятувати, з них 19 дітей.

Із загальної кількості пожеж 2002 виникло у житловому секторі. Так, через необережне використання побутових електроприладів виникло 929 пожеж, через неправильне використання пічного опалення –185, через пустощі дітей з вогнем – 8. Сумним є те, що лише за останні півтора місяці з початком опалювального сезону кількість осіб, які загинули на пожежі зросла на 40%.

Найстрашніше у таких випадках, що жертвами безпощадного вогню стають діти. Лише за кілька днів на території України сталися 2 трагічні пожежі, які забрали життя 2 дорослих та 8 дітей.

Так, 17-го листопада надзвичайники Хмельницької області отримали повідомлення про пожежу в житловому приватному будинку в с. Медисівка. Господарі будинку ліквідували займання ще до прибуття пожежно-рятувального підрозділу, та, на жаль, це не допомогло уникнути трагедії. На пожежі було виявлено бездиханні тіла чотирьох дітей 2015-го, 2016-го, 2019-го та 2021-го років народження. Ймовірною причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при улаштуванні та експлуатації печей.

Вже 18-го листопада у Вінницькій області з самого ранку від чергового диспетчера Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в с. Мар’янівка у приватному житловому будинку було виявлено 6 осіб без ознак життя. Працівники поліції та слідчо-оперативної групи встановили, що приміщення будинку було сильно задимленим через займання на кухні. В результаті трагедії у кімнатах будинку виявлено тіла 44-річного чоловіка, 34-річної жінки та чотирьох неповнолітніх дітей (11-ти, 10-ти, 8-ми та 7-ми років). Ймовірна причина загибелі – отруєння продуктами горіння»,– зазначив рятувальник.

Щоб запобігти виникненню пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

 • не паліть у ліжку;
 • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
 • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
 • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
 • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
 • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
 • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
 • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
 • не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;
 • перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

Шановні громадяни області! Батьки!

З метою недопущення таких трагічних наслідків та травмування дітей рятувальники Дніпропетровщини дуже просять вас слідкувати за пожежною безпекою у ваших домівках та дбати про безпеку ваших дітей, не залишати їх без нагляду! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та правил експлуатації пічних, газових та електричних пристроїв і приборів! Навчайте основам безпеки життєдіяльності своїх дітей!!

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області