Когда и насколько станет дешевле для украинцев роуминг в странах ЕС

Угода про регіональний роумінг надасть можливість українцям заощадити значні кошти на інтернет та дзвінки під час подорожей

Команда EU4Digital з питань Правил Телекому та представники шести Східних країн дійшли до доцільності підписання Угоди про регіональний роумінг восени 2021 року. Проявили ініціативу та стали партнерами: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна.

Підписання Угоди призведе до поступового зниження вартості послуг роумінгу для населення країн-підписантів, практично до 90% включаючи:

  • вхідні та вихідні голосові дзвінки
  • надсилання SMS-повідомлень
  • послуги мобільної передачі даних


Українці зможуть користуватися інтернетом, дивитися фільми, слухати музику та дзвонити скільки завгодно, не витрачаючи значних коштів на роумінг. Поїздки до країн-сусідів стануть ще приємнішими.

Відповідно до озвучених планів міністри вищезгаданих країн внесуть поправки до законів та інших нормативно-правових актів для можливості реалізації запланованого. 

Угода набуває чинності з 1 січня 2022 року. Тому ціни на послуги мають плавно піти вниз.

Зниження тарифів заплановано поступово протягом 2023-2025 років. 

За підрахунками, очікується наприкінці 2026 року економія має вийти на рівні 87% від початкової вартості. 

Підписання даної Угоди надасть суттєву економію населенню на користування роумінгом на територіях Східних країн-партнерів. А внесені зміни до законодавчих та нормативних баз країн-учасниць, при підготовці до підписання Угоди, стануть кроком назустріч нормативній базі ЄС.