ГБР: Експосадовця ЗСУ з Дніпра судитимуть за багатомільйонні збитки

Слідчі Територіального управління ДБР у Полтаві направили до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України.
Встановлено, що у 2018 році Східне ТКЕУ було визначено замовником з будівництва казарм поліпшеного планування у місті Бахмут Донецької області.
Саме під час цього будівництва і відбулися масштабні незаконні оборудки.
Підрядники, яких винайняло управління, вписували в акти та довідки завищені обсяги виконаних підрядних робіт, які насправді не виконувалися.
У свою чергу посадовець ЗСУ підписав зазначені акти, не перевіривши їх, що завдало державі збитків на 11,3 млн гривень. Він обвинувачується у недбалому ставленні до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Спеціалізована прокуратура ООС, оперативний супровід — Нацполіція.
Обвинувальні акти стосовно керівників трьох підприємств-підрядників направлено до суду у лютому 2021 року. Їх обвинувачують у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах, та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).
Державне бюро розслідувань продовжить системну роботу щодо виявлення порушень під час будівництва житла для військових. Лише цього року слідчі ДБР у різних регіонах України вже виявили масштабні зловживання посадовців на будівництві житла для військовослужбовців на суму понад 24 млн гривень.
Посилання на новину