Закрити не можна працювати: хто та на що підбурює криворіжців

Тож хто стоїть за підбурюванням людей і чому про конструктив тут не йдеться?

Кривий Ріг – промисловий центр України. Саме на його виробництвах тримається економіка міста та сплачуються мільйонні податки в бюджет. І так було до того часу, поки криворіжцям не «підкинули» іншу ідею. Полягає вона в тому, що підприємства потрібно закрити, а промисловість – знищити. Тож хто стоїть за підбурюванням людей і чому про конструктив тут не йдеться? Досліджувала наша редакція.


Отже, у Кривому Розі розгорнулася справжня війна, спрямована на одне з потужних підприємств у місті – ТОВ «Рудомайн». Розгорнули її блогери з сумнівною репутацією, псевдоекологи, які заробляють на розкішне життя шантажем підприємств, та активісти з відвертим кримінальним минулим.
Саме така компанія «засвітилася» 16 жовтня на масштабному мітингу працівників, що відбувся у Кривому Розі. Зокрема, майже 2 сотні робітників вийшли з заявою про те, що хочуть зберегти свої робочі місця. Туди й прибули місцеві жителі, підбурювані так званими «координаторами».
Замість діалогу розпочався справжній балаган та словесні перепалки. Замість того, щоб обговорити стратегію розв’язання питань, що турбують криворіжців, місцевих почали нацьковувати на робітників. До їхніх голів вкладали одну вимогу: закриття підприємств.


Серед координаторів та підбурювачів «засвітився» кримінальний авторитет на прізвисько «Тайсон» – Микола Колесник. Раніше він був депутатом Дніпропетровської облради та сам же голосував за надання земельної ділянки під розміщення кар’єру «Південний». Зараз поговорюють, що він претендуватиме на посаду мера Кривого Рогу.


Ще одна «активістка» – зашкварна експрокурорка Нікульнікова. Нагадаємо, жінка створила ГО «МІРБЕЗ», яке під виглядом боротьби за довкілля «кошмарить» місцеві підприємства.


Додамо сюди ще кілька місцевих блогерів із сумнівною репутацією – і агітаційний коктейль готовий.


Так звані «захисники» криворіжців збурили людей, але так і не привели їх до розв’язання питань. Журналісти чули, як вони підбурювали місцевих позиватися до суду на той же «Рудомайн». Але хто ходитиме на судові засідання? Хто це все оплачуватиме?

Фінансування звісно ж знайдеться. Оскільки головна мета тут – явно не покращити довкілля в місті.


Дуже схоже, що тут ідеться про економічний та політичний інтерес. Зокрема, можна припустити, що кар’єр – цікавий об’єкт для інших представників бізнесу, які зазіхають на ласий шмат землі. І тут — зовсім не про захист інтересів громади.

Друга версія – політика. Адже піднятися на чорному піарі, створивши образ ворога – одна з найбільш старих та плідних методик.


Вибір тут лишається за людьми – або йти на контакт з підприємствами та висувати чіткі та обґрунтовані вимоги, які дійсно змінять ситуацію на краще, або вестися на провокації, вимагати закриття підприємств, полишивши без роботи сотні людей та без коштів для існування сотні сімей.