В мэрии Днепра ухитрились вместе с подрядчиками украсть даже кредит ЕБРР

Об этом сообщили из полтавского офиса Государственного Бюро расследований (ГБР). ДОПОЛНЕНО: К вечеру отреагировали и в мэрии Днепра.

У Дніпрі ДБР викрило привласнення 4,5 млн грн, виділених на утеплення шкіл та дитсадків міста за програмою ЄБРР

Територіальне управління ДБР Полтави викрило протиправну діяльність організованої групи осіб, яка привласнила понад 4,5 млн грн під час робіт з утеплення шкіл та дитсадків міста Дніпра.

Протягом 2019–2020 років у дитячих садках та школах Дніпра проводилися роботи за програмою підвищення показників енергоефективності. Кошти на це були виділені місцевому бюджету Європейським банком реконструкції та розвитку.

Один із власників приватного товариства вмовив певних осіб з числа чиновників та підприємців, аби обманним шляхом вивести виділені кошти.

Ця злочинна група здійснювала роботи з монтажу покрівлі дитячих садочків та шкіл з неякісних матеріалів, які не відповідають проєктно-кошторисній документації та нормам ДСТУ, а в актах виконаних робіт зазначалась неправдива інформація щодо якості матеріалів.

На підставі будівельно-технічної експертизи встановлено збитки у сумі більше 4,5 млн гривень.

14 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру шістьом особам, а саме:

  • одному з власників товариства, як організатору злочинної групи;
  • другому власнику товариства, який керував проведенням ряду неякісних робіт;
  • заступнику директора одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради та директору Відкритого акціонерного товариства, які підписували акти виконаних робіт;
  • директору ТОВ, який здійснював розробку та виготовлення проєктної документації та здійснював авторський нагляд під час будівництва;
  • підприємцю, який здійснював технагляд під час проведення будівельних робіт та вносив недостовірні відомості в документи.

Вони підозрюються у привласненні майна, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою, а також у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України за різними видами співучасті).

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Інші особи, причетні до вчинення зазначеного злочину, наразі переховуються. Їм також планується вручення повідомлення про підозру після встановлення їх місцеперебування.

Крім того, працівники ДБР перевірятимуть роботи й на інших об’єктах.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСР в Дніпропетровській області.

Заявление мэрии Днепра

Информация, которую опубликовали на некоторых сайтах Днепра, о похищении средств в ходе реализации проекта ЕБРР по утеплению учебных заведений не соответствует действительности и является предположением, — сообщает департамент инновационного развития Днепровского городского совета.

«На сегодняшний день продолжается досудебное расследование. Информация о похищении миллионов гривен является предположением и такой, что не доказана. Сейчас документы досудебного расследования органы следствия не передали в суд. Процедура закупки, как и выполнения работ при реализации проекта, проведена в соответствии с нормами действующего законодательства и в полном объеме. Относительно предположений, которые имеет ГБР, они должны быть доведены или опровергнуты в судебном разбирательстве», — отмечает директор департамента инновационного развития Днепровского городского совета Юлия Павлюк.
Что касается самого проекта с Европейским банком реконструкции и развития, то международная процедура закупки осуществлена по правилам ЕБРР. Победителя торгов утвердил банк. Заказчиком определили КП «Днепровская муниципальная энергосервисная компания» Днепровского городского совета. Коммунальное предприятие прозрачно работало по требованиям ЕБРР и законодательства и готово предоставить все необходимые материалы правоохранительным органам и суду.

Работы по обновлению начались еще в 2019 году, в настоящее время завершается второй этап. С первого дня за ходом выполнения работ осуществлялся технический надзор.

Претензий или жалоб на выполненные работы не было.