Почему на Самаре массово гибнет рыба? Версия от Днепропетровского облсовета

За свідченнями учасників Ліги риболовів Дніпропетровської області, тобто з їхніх дописів у відповідній групі у фейсбук відомо, що на річці Самарі та на інших водоймах в Новомосковському районі, і в прилеглих наразі фіксують масовий мор риби.

Зокрема повідомляють про плаваючу біля берегів Самари неживу рибу в Орлівщині, в Черкаському, Вільному, в районі «Трьох ведмедів», в Хащовому — ВІДЕО — 2

В 5 кілометрах від міста Павлограда: повідомляє Дніпровська панорама — перегляньте ВІДЕО

Та ще ВІДЕО -1

На початку літа ми писали: «У річку Татарку було скинуто понад 6300 кубічних метрів забруднюючих речовин. За результатами аналізів це не тільки органічні, але й хімічні речовини. Наприклад, компоненти поліурітанового клею, який є дуже небезпечним і агресивним до навколишнього середовища. Це загрожує навіть екологічною катастрофою. Зафіксовано масовий замор фауни.»

А також: » У квітні місцеві жителі Дніпровського та Новомосковського районів відчули різкий сморід та зафіксували масовий мор фауни. Знищення фауни буде мати наслідки для всієї річки на 10 – 15 км. Щоб повністю відновити водойму (Татарку) потрібні десятиріччя.»

«Цифри показують, що причиною замору риби стала зміна хімічного складу води, адже рівень насичення киснем знаходиться у допустимих межах. Тож, одразу на місці були виконані забори води для лабораторних аналізів. Їх виконує екоінспекція. Результати очікуються наприкінці цього тижня», — розповів на сайті установи (офіційний коментар) Олексій Ангурець, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату, начальник управління з питань екології, енергоефективності та зеленої економіки Дніпропетровської обласної ради.

В інформації зазначають:

У 6 точках річки на відрізку близько 5 км були виконані експрес вимірювання. Їх провели екологи обласного центру екомоніторингу. За попередніми даними було зафіксоване підвищення солоності та мінералізації у воді.

Про можливі причини забруднення та заходи з його ліквідації — далі у ВІДЕО коментарі.

Источник