Очень полезно: На какую бесплатную медпомощь могут рассчитывать жители Днепра, поломавшие руки или ноги на городском гололеде?

Представитель НСЗУ: Пострадавшие должны быть обеспечены целым комплексом бесплатной медицинской помощи.

В воскресенье утром горожанка Ирина Евгеньевна вышла на прогулку с собакой, однако дождь со снегом и перепад температур превратили тротуар в каток. Женщина поскользнулась и упала прямо возле подъезда. В итоге – перелом костей кисти.

В больнице, куда обратилась пострадавшая, сразу же предложили оплатить рентгеновский снимок. После долгих препирательств с медперсоналом первая помощь этой женщине все же была оказана бесплатно.

Но зачастую жители Днепра в таких случаях сталкиваются с необходимостью оплаты многих медицинских процедур.

Что делать в случае получения аналогичных травм? Какая медпомощь должна быть оказана бесплатна?

Про це поговоримо з директоркою Східного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров’я України Наталією Будяк.

— Отже, що робити, якщо людина травмувалась? — Якщо є інтенсивний біль, набряк, деформація частини тіла, головний біль, порушення координації та інші неприємні відчуття, потрібно звернутись по медичну допомогу. Для цього працює єдиний номер 103. Зателефонувати в екстрену допомогу може постраждалий або будь-хто, хто перебуває поряд з ним і був свідком ситуації. У розмові з диспетчером центру екстреної медичної допомоги потрібно чітко описати симптоми та стан потерпілого. Диспетчер надасть інформацію щодо першої допомоги, яку слід надати постраждалому, а також адресу найближчої лікарні, в якій є травмпункт. Якщо постраждалий у невідкладному стані та не може самостійно дістатись до лікарні, диспетчер направить машину екстреної допомоги.

— Яку допомогу повинні надати безоплатно постраждалому?

— Незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ. Всю необхідну медичну допомогу у лікарні повинні надати пацієнту безоплатно.

А саме:

— огляд та консультацію лікаря;

— безоплатну діагностику, у тому числі рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження;

— виконання лікарями вузької спеціалізації, такими як хірург чи ортопед-травматолог, лікувальних процедур або хірургічних втручань.

Лікар, після огляду та надання меддопомоги, або призначить госпіталізацію, або надасть рекомендації щодо подальшого лікування чи реабілітації. Також лікар має одразу виписати направлення на обстеження чи консультації. Він може створити електронне направлення на групу послуг. Пацієнту з травмою не потрібно кожного разу йти за новим направленням, наприклад, для перев’язки.

— Після складних переломів для повного відновлення пацієнти потребують реабілітації. Чи передбачені такі послуги программою медичних гарантій?

— Якщо пацієнт потребує тривалої реабілітації, він має право її отримати в рамках пакету «Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату”.

Наталия Будяк.
Наталья Буряк

Истоник: Gorod.dp.ua