Мэрия Днепра: Ситуація із COVID-19 під контролем

У Дніпрі станом на 13 жовтня зафіксовано 6879 підтверджених випадків захворювання на коронавірус, 3071 особа з цим діагнозом одужала. На амбулаторному лікуванні знаходиться 3338 пацієнтів. На стаціонарному – 470. Наразі в 21-й лікарні знаходяться 189 пацієнтів з COVID-19, двоє з них підключені до апарату штучної вентиляції легень. В 16-й лікарні – 77 пацієнтів, з яких 4 – на ШВЛ, В 4-й лікарні – 70 пацієнтів, двоє підключені до ШВЛ, а у дитячій лікарні № 6 – п’ятеро пацієнтів. Про це під час брифінгу повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко.

«У Дніпрі ситуація під контролем. Місто забезпечене всім необхідним: ліками, обладнанням, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами. Зараз є запас всього необхідного на три місяці», — зазначила Тетяна Мартиненко. Продовжують працювати мобільні бригади. Вони здійснили 5283 виїзди та обстежили 29246 осіб методом ПЛР.

Також представниця департаменту охорони здоров’я населення розповіла, які діють критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування. Зокрема, це відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР або негативний результат тестування методом ПЛР. Без лабораторного обстеження вважається, що пацієнт одужав, якщо в нього відсутні прояви ГРЗ впродовж 3 днів, рахуючи з 10-го дня від дати появи симптомів або першого позитивного ПЛР.

Разом із тим Тетяна Мартиненко нагадала, що карантин продовжується, і потрібно обов’язково носити маски особливо в громадських місцях та закритих приміщеннях, мити руки з милом або користуватися антисептиками.

За останніми даними в школах Дніпра, який знаходиться у «помаранчевій» зоні, захворіло 156 учнів, 102 педагоги та 21 технічний працівник. З них госпіталізовано: 1 учень, 27 педагогів та 4 техпрацівники. Організовано дистанційне навчання в 79 класах, де навчаються 2302 учні. У той же час у Києві, який знаходиться також у «помаранчевій» зоні, COVID-19 було виявлено у 480 учнів шкіл та 359 вчителів, 4 школи закриті на карантин, а на самоізоляцію та дистанційне навчання відправлено 502 класи у 188 столичних школах.