ГУ ГСЧС в области: Подписан Меморандум о пилотном проекте «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»

13-го січня  у Дніпрі відбувся захід щодо підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Головним управлінням Національної поліції України в Дніпропетровській області, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області, територіальними громадами та Департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо реалізації пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі».

Метою даного Меморандуму є співпраця на засадах партнерства,яка   спрямована на виявлення та попередження негативних ризиків серед дітей та підлітків. Мова йде про булінг (цькування),  жорстоке поводження з учнями, суїцидальну або девіантну поведінку дітей, вчинення ними правопорушень, вживання психоактивних речовин, втягнення учнів у протиправну діяльність, залучення неповнолітніх до деструктивних молодіжних груп, незадовільна організація безпеки дорожнього руху біля закладу освіти і пожежної безпеки у ньому, неконтрольоване перебування сторонніх осіб у закладах освіти,  недостатні знання та навички безпечної поведінки, як в побуті, так і в інтернет-просторі. 

Проєкт передбачає наявність у територіальних громадах посадової особи – «Спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі» або «Вихователя безпеки». Цих осіб буде закріплено за певними закладами, де вони займатимуться безпековими питаннями у тісній співпраці з  поліцейськими,  рятувальниками та органами місцевого самоврядування.

На території Дніпропетровської області даний проект буде реалізовуватися у Покровській та Апостолівській територіальних громадах.

Рятувальники впевненні що реалізація таких проєктів дасть змогу значно покращити освітнє середовище, зробити його більш безпечним та комфортним для дітей.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області