ДТЭК: Придніпровська ТЕС відремонтувала енергоблок

На ДТЕК Придніпровській ТЕС провели середній ремонт енергоблоку № 9. В опалювальний сезон він буде надійно видавати в енергосистему країни понад 100 МВт електроенергії.

За два місяці спеціалісти зробили ревізію запірної і регулюючої арматури та насосів турбінного і котельного відділень. Відремонтували і відрихтували електрофільтри та відновили елементи очищення осаджувальних електродів, щоб якісніше очищувати димові гази для зменшення викидів пилу в атмосферу.

Відремонтували котлоагрегат, щоб запобігти технологічним порушенням та забезпечити надійну роботу обладнання в холоди. Замінили 11 тонн ділянок екранної системи котла. Загальна довжина зварних швів — 1,5 км. Їх якість і надійність проконтролювали спеціалісти хімічної лабораторії Придніпровської ТЕС. Методами візуального та ультразвукового контролю вони перевірили понад 12 тисяч швів.

«ДТЕК — відповідальна та надійна компанія. Ми постійно перевіряємо стан обладнання, щоб воно безаварійно працювало в будь-яку пору року. Зараз завершили плановий середній ремонт енергоблоку №9. Була проведена велика робота з його модернізації. Все задля того, щоб мешканці міста Дніпро взимку отримували якісні послуги з тепло- та енергопостачання», – зазначив Анатолій Боричевський, директор ДТЕК Придніпровська ТЕС.

Енергетики прогнозують, що комплекс технічних заходів, вжитих під час ремонту,  знизить аварійність на 1,79%, підвищить потужність енергоблоку на 5 МВт, зменшить питому витрату умовного палива на 1,8 г/КВтг. Це покращить собівартість електроенергії і зробить її більш конкурентною.

За останні 10 років компанія ДТЕК Енерго інвестувала в модернізацію і ремонти теплових електростанцій понад 28 млрд грн. З 23 реконструйованих енергоблоків в Україні, 21 — це енергоблок ТЕС ДТЕК Енерго, де був або побудований, або реконструйований електрофільтр.

В результаті за останні 8 років ТЕС, які з 2012 р. були приватизовані ДТЕК Енерго, скоротили викиди забруднюючих речовин на 58%. Викиди пилу вдалося знизити на 67% сумарно за всіма ТЕС.

Скорочення викидів ТЕС є результатом зміни енергобалансу, зокрема, зниження частки ТЕС і зростання ВДЕ, а також системних інвестицій компанії в будівництво і модернізацію електрофільтрів.