Весна пришла, но лесные пикники временно под запретом

На території Дніпропетровської області заборонено відвідування лісів, – розпорядження голови ДніпроОВА

Заборона на відвідування лісів та в’їзду до них на транспортних та самохідних засобах діє для населення. Водночас це не стосується представників ЗСУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби зв’язку та захисту інформації, Національної гвардії України, а також СБУ, Служби зовнішньої розвідки. «Дніпропетровському обласному управлінню лісового та мисливського господарства доручено взяти на контроль дотримання відповідного розпорядження. А районним військовим адміністраціям – провести роз’яснювальну роботу серед населення», – сказала під час брифінгу 30 березня начальниця управління цивільного захисту ДніпроОВА Тетяна Куряченко.

За словами начальника відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Костянтина Кирпиченка, з потеплінням за останній місяць на території області збільшилися пожежі в екосистемах. Наймасштабніші трапилися у Новомосковському, Синельниківському, Нікопольському, Криворізькому, Павлоградському, Дніпровському районах. Загалом з початку воєнного стану сталося 999 пожеж в екосистемах області на загальній площі 1 404 га. Тоді як за увесь минулий рік зафіксовано 295 відповідних загорянь.

«Служба ДСНС також проводить роз’яснювальну роботу серед людей щодо чинної заборони відвідування лісів. За знищення чи пошкодження лісів внаслідок необережного поводження з вогнем, порушення пожежної безпеки у лісах, що призвело до пожежі, передбачена адміністративна відповідальність (ст. 77 Адмінкодексу) зі стягненням штрафу: на громадян – від 1 530 грн до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 грн до 15 300 грн. За випалювання стерні, луків, степової, водно-болотної та іншої природної рослинності, опалого листя на сільськогосподарських землях, у парках та інших зелених насадженнях штраф від 3 060 грн до 6 120 грн для громадян, та від 15 300 грн до 21 420 грн для посадових осіб», – додав Костянтин Кирпиченко.