Важно и полезно: реабилитация в Днепре для переболевших Covid-19 детей

Реабілітаційний центр пропонує реабілітаційну програму дітям, які перенесли covid-19 або були в контакті з хворим.

Інфекція covid-19 зачепила велику частину населення та отримала велике поширення.

Захворювання у дітей в більшості випадків пов’язані з контактами з хворими дорослими. Найбільш частими симптомами у дітей є лихоманка, непродуктивний кашель, можлива поява ознак інтоксикації (міалгії, нудота, слабкість). У деяких відзначаються біль в горлі, закладеність носа, симптоми ураження шлунково-кишкового тракту (болі в животі, діарея, блювота). Діарея у дітей на тлі інфекції covid-19 відзначається частіше, ніж у дорослих.

Наслідки коронавірусної інфекції можуть бути настільки серйозними, що вимагатимуть ще тижнів та місяців реабілітації, бо новий вірус вражає не лише легені, але і нервову систему, і систему травлення, і сечову систему, і серцево-судинну систему пацієнта.

Післяковідний синдром наявний у будь-якої людини, яка перенесла підтверджений або вірогідний covid-19.

Після одужання важливо пройти реабілітацію, щоб знизити можливі негативні наслідки. МОЗ створює в Україні дієву систему реабілітації, зокрема розроблено стандарти медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою (covid-19) та реконвалецентів».

Наш реабілітаційний центр за підтримки Дніпропетровської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації пропонує реабілітаційну програму дітям, які перенесли covid-19 або були в контакті з хворим, для відновлення імунного захисту організму, роботи легень, нервової системи, зниження шкідливого впливу перенесеної хвороби на організм та покращання загального стану.

Основні завдання в реабілітації пацієнта: покращання функціонування бронхо-легеневої системи, відновлення імунного захисту організму, стабілізація психоемоційного стану, позбавлення від залишкових симптомів, профілактика розвитку повторного запалення.

У центрі використовується мультидисциплінарний підхід до відновного лікування  кожного пацієнта з долученням фахівців різних спеціальностей: фізичних терапевтів, медичних і фізичних реабілітологів, ерготерапевтів, неврологів, пульмонологів, отоларингологу, гастроентерологу. Вони працюють спільно, щоб контролювати перебіг процесу відновлення, запобігти розвитку ускладнень, вчасно виявити і пролікувати супутні хвороби.

Лікарі фізичної та реабілітаційної медицини нашого центру Коваленко Т.Ю. та Шилова О.Ф. отримали сертифікати Фахової школи фізичної та реабілітаційної медицини ЗВО «Міжнародний інститут післядипломної освіти», перейняли передовий досвід провідних клінік Європи та СНД по відновленню після хвороби covid-19.

Процес реабілітації містить в собі: спостереження лікаря-куратора (у тому числі лікаря ФРМ, пульмонолога, невролога, гастроентеролога, психолога), діагностику, апаратну фізіотерапію з використанням лікарських засобів та природних факторів (ультрафіолетове опромінення, електрофорез ліків, УВЧ-терапію, лазеротерапію, синусоїдально-модульовані струми та інше), різні види ручного масажу грудної клітини, спелеотерапію, фітотерапію, ЛФК, дихальну гімнастику, водолікування, лікування мінеральними водами.

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ж/м Тополь-2, ул. Тополиная 41. Телефон: 063 796 0148, (056) 265-35-04