УСБУ в области: Перед судом постане «смотрящій» за Кривим Рогом та його спільники

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно ватажка одного з найвпливовіших злочинних угруповань Кривого Рогу

Перед судом постане «смотрящій» за Кривим Рогом та його спільники, які понад 10 років тероризували місцевих мешканців.

Ватажка та членів угруповання викрито співробітниками Служби безпеки України у серпні минулого року. Структура ОЗУ в основному складалася з місцевих, яких неодноразово притягували до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких злочинів. Мала чітку ієрархію і сувору внутрішню дисципліну. Вирізнялася особливою жорстокістю методів силового «впливу».

Встановлено, що зловмисники «спеціалізувалися» на «кришуванні» бізнесу, збиранні «общака» і вимаганні неіснуючих боргів. У разі відмови «боржників» сплачувати за «зобов’язаннями», до них застосовувалася тактика залякувань. Погрози фізичної розправи і нанесення шкоди особистому майну спрацьовували безвідмовно.

Правоохоронці затримали зловмисників під час отримання чергового «траншу» неіснуючого боргу.

У межах кримінального провадження учасникам угруповання повідомлено про підозру за ст. 255-1 (поширення злочинного впливу) та ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Санкція однієї з інкримінованих статей — ст. 255-1 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна.

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

Викриття і блокування злочинної діяльності здійснювалося спільно зі слідчими ГУ НП у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.

Детальніше про затримання членів ОЗУ можна подивитися тут https://bit.ly/34DSZjA