ТОП-3 вопросов о том, как зарядить электроавтомобиль в Днепре

В Україні вже зареєстровано понад 28 тисяч електрокарів, із них на Дніпропетровщині – більше 2,3 тисяч. Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO, що розвиває мережу швидкісних зарядних станцій YASNO E-mobility, відповідає на найпоширеніші питання щодо живлення електромобілів.

1. Скільки часу потрібно, щоб підживити електромобіль? 

Тривалість заряджання електромобіля залежить від потужності обладнання та моделі авто. На швидкісній станції (50 кВт) поповнити заряд від 0 до 80%, а запас ходу – на 100-125 км пробігу, можна за 30 – 40 хвилин. Заряджання на прискорених станціях (22 кВт) триває 3 – 4 години.

YASNO встановив в Україні 29 швидкісних зарядних станцій. У Дніпрі станція працює на території паркінгу ТРЦ «Караван» (вул. Нижньодніпровська, 17). На ній можуть одночасно підживлюватися 2 електромобілі (через порт 50 кВт постійного струму і через порт 22 кВт змінного струму).

Також мешканці Дніпропетровщини можуть встановити обладнання для заряджання електромобіля вдома або в офісі. YASNO пропонує такі станції потужністю від 7 до 22 кВт.

2. Скільки коштує зарядити електрокар? Як відбувається розрахунок?

Власник електрокара може знайти потрібну зарядну станцію через мобільний додаток E-mobility YASNO або Google Maps. Процес поповнення батареї теж запускається через смартфон. Під час заряджання на швидкісних портах з балансу знімається 1 кВт⋅год (9 грн), під час заряджання на портах змінного струму – 0,5 кВт⋅год (4,5 грн). Поповнити рахунок можна через Особистий кабінет або мобільний додаток.

Загальна вартість заряджання електромобіля залежить від об’єму батареї. У мережі YASNO E-mobility клієнт сплачує тільки за реально отримані його авто кіловат-години. Наприклад, вартість повної зарядки електромобіля Hyundai Ioniq, який має ємність батареї 28 кВт⋅год, на швидкісному порті постійного струму становить 252 грн, на порті змінного струму – 126 грн.

Якщо приватний клієнт придбав станцію YASNO E-mobility та встановив вдома для власних потреб, він сплачує за електроенергію за тарифом для населення (1,68 грн/кВт∙год незалежно від обсягу споживання). При цьому, якщо у споживача встановлений двозонний лічильник, вартість використаної з 23:00 до 7:00 електроенергії вдвічі менше.

3. Наскільки екологічно заряджати електрикою?

Електрокари справді чистіші за дизель-бензинові автомобілі, адже силовий агрегат такої машини не виробляє CO2. Але для суттєвого внеску в декарбонізацію електромобілі мають стати масовими.

«В Україні за останні три роки кількість електрокарів зросла учетверо, відповідно, збільшився й попит на обладнання для заправки. На сьогодні в країні працює близько 4 – 4,5 тис. публічних зарядних станцій. Більшість із них – змінного струму. YASNO системно розвиває мережу швидкісних зарядних станцій і прагне бути драйвером електромобільної інфраструктури в Україні. За останні 3 роки інвестиції в мережу YASNO E-mobility склали більше 35 млн грн», – зауважив Олександр Онищенко, директор з розвитку YASNO.