СБУ: Викрила в Дніпрі посадовців медзакладу, який за «благодійний внесок» обходил заборону на проведення планових операцій у «червоній» зоні

Служба безпеки України встановила, що посадові особи одного з медичних закладів Дніпра налагодили механізм вимагання грошей за проведення медичних операцій.

За даними слідства, організував протиправний механізм керівник одного з відділень медзакладу.  За 5 тис. гривень посадовець «закривав очі» на заборону проведення планових операції.

Уряд ще в березні заборонив здійснювати планові госпіталізації в регіоні, який перебуває у «червоній» епідеміологічній зоні.

Щоб уникнути кримінальної відповідальності за хабарництво, зловмисники пропонували пацієнтам сплачувати «внески» на рахунок благодійного фонду, розташованого в орендованому у лікарні приміщенні.

Оперативники СБУ встановили, що частина коштів, призначених на благодійність, витрачалася на потреби медзакладу. Решта — регулярно виводилася на рахунки афілійованих структур.  За такою схемою установа працює в лікарні вже декілька років.

Правоохоронці затримали зловмисника «на гарячому»: він категорично відмовлявся госпіталізувати у відділення пацієнта, який потребував хірургічної операції,  без сплати внеску «на благодійність». Додатково  вимагав доплати готівкою за перебування та лікування в палаті медзакладу.

Під час проведення обшуку за місцем роботи медчиновника вилучено:

— гроші (6 тис. грн), отримані незаконним шляхом;

— бухгалтерську документацію та чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

Наразі,  організатору схеми повідомлено про підозру за ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до незаконного механізму осіб.

Викриття протиправної оборудки здійснювало Управління СБУ у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра.