Санитарно — эпидемиологическая ситуация на Днепропетровщине

Официальные данные по инфекционным заболеваниям, качеству воды и другим показателям за неделю

Сводку «Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 24.06.2022р. по 30.06.2022р.» 4 июля обнародовал областной Центр профилактики и контроля за болезнями Минздрава Украины.

На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 62 випадки COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 2,0) проти 61 (інтенсивний показник на 100 тис. 1,9) за попередній тиждень (зростання на  1 випадок).

Всього з початку епідемії (станом на ранок 01.07.22р.) в області зареєстровано 319372 лабораторно підтверджених випадків. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10064,2 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення  – 92,9%, дітей до 17 років – 7,1%.

З початку епідемії померло 9897 людей з лабораторно підтвердженим захворюванням на СOVID-19. Всього одужали з початку епідемії 309 379 пацієнтів.

За даними епідеміологічного моніторингу сумарно з приводу ГРВІ (у тому числі підозр на COVID-19) до закладів охорони здоров’я області звернулося 1996 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. 63,6), що на 11,9% менше попереднього тижня. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 34,8%. До закладів охорони здоров’я з приводу ГРВІ госпіталізовано 173 хворих (у т.ч. 123 дітей).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 8,2%. Всього зареєстровано 124 випадки ГКІ (показник захворюваності по області на 100 тисяч населення 4,0) проти 135 випадків (інт.пок. 4,3). Питома вага дітей до 17 років – 57,3% (71 випадок).

На контролі залишається локальний спалах гострої кишкової інфекції у побуті в с.Горянівка Дніпровського району, під час якого захворіли 5 не організованих дітей віком від 5 до 13 років з однієї родини. Протиепідемічні заходи тривають.

На поточному тижні зареєстровано 4 випадки вірусного гепатиту, інтенсивний показник  0,13 на 100 тис. населення (проти 6 випадків, інт.пок. 0,2 на попередньому тижні).

Зареєстрований випадок ботулізму у мешканця м.Кривий Ріг. Постраждалий  вживав в’ялену рибу домашнього виготовлення.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022р. здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та епідеміями, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я, тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського району у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (12 мкР/год).

Заступником Міністра охорони здоров’я  України – Головним державним санітарним лікарем України Ігорем Кузіним доручено обласним центрам контролю та профілактики хвороб в термін до 28.07.2022 року провести польову оцінку стану худобомогильників, біотермічних ям та інших місць захоронення трупів тварин, які загинули від сибірки, та підготувати інформаційне-аналітичне заключення

Забезпечена готовність ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» до реагування на випадки виявлення хворих на холеру. Відкорегована оперативна документація, переглянуті точки відбору проб води для дослідження на холеру, створені протиепідемічні та дезінфекційні бригади, наявний необхідний запас дезінфікуючих засобів для проведення заключних дезінфекцій. Лабораторія особливо-небезпечних інфекцій та мікробіологічні лабораторії ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечені всіма необхідними поживними середовищами, сироватками, розхідними матеріалами для проведення лабораторних досліджень на холеру.

За період з 24.06.22р. по 30.06.22р. обстежено на холеру 124 особи з гострою кишковою інфекцією, результат негативний. За звітний тиждень  досліджено 70 проб об’єктів довкілля (виділено 4 вібріона  не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру: р. Дніпро, КЗК «Парк культури та відпочинку «Сагайдак»  м. Дніпро;  р. Кільчень, зона відпочинку, м. Підгороднє; р. Самара, дитячий пляж КН НККП м. Новомосковськ; р. Вовча, міський пляж, м. Павлоград),  у тому числі 25 проб води водоймищ (виділено 4 вібріону   не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру),  та 45 проб стічної води.