Санітарно-епідемічна ситуація на території області за минулий тиждень

Результаты мониторинга предоставил областной Центр по контролю и профилактике заболеваний МОЗ Украины


На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 97 випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 3,1) проти 64 (інтенсивний показник на 100 тис. 2,0) за попередній тиждень (зростання на 34,7%).

Всього з початку епідемії (станом на ранок 29.07.22р.) в області зареєстровано 319641 лабораторно підтверджених випадків. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10072,7 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення  – 92,9%, дітей до 17 років – 7,1%.

З початку епідемії померло 9903 людей з лабораторно підтвердженим захворюванням на СOVID-19. Всього одужали з початку епідемії 309 567 пацієнтів.

За даними епідеміологічного моніторингу сумарно з приводу ГРВІ (у тому числі підозр на COVID-19) до закладів охорони здоров’я області звернулося 2117 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. 67,45), що на 3,3% менше попереднього тижня. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 33%. До закладів охорони здоров’я з приводу ГРВІ госпіталізовано 154 хворих (у т.ч. 110 дітей), що нижче попереднього тижня на 14%.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області, порівняно з попереднім тижнем, зросла на 16%. Всього зареєстровано 139 випадків ГКІ (показник захворюваності по області на 100 тисяч населення 4,4) проти 120 випадків (інт.пок. 3,8). Питома вага дітей до 17 років – 57% (78 випадків).

На поточному тижні зареєстровано 4 випадки вірусного гепатиту (інт.пок. 0,13) проти 5 випадків (інт.пок. 0,16) на  попередньому тижні.

Спалахів інфекційних хвороб, випадків холери та підозр на холеру не зареєстровано.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 24.07.2022р. щеплено 6894 дітей (станом на 19.07.2022р. – 6720).

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022р. здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та епідеміями, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського району у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (12мкР/год).

За період з 22.07 по 28.07.2022р. в закладах охорони здоров’я обстежено на холеру 142 хворий з симптомами гострих кишкових інфекцій – результати негативні.

За звітний тиждень в ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» досліджено 53 проб об’єктів довкілля (у тому числі 23 проби води водоймищ та 36 проб стічної води) – в 4 – х пробах води водоймищ виділені вібріони не О1 групи, які не викликають захворювання на холеру (проби води: р.Кільчень в зоні відпочинку м. Підгороднє;  р. Дніпро КЗК «Парк культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, пляж Монастирського острова; р. Дніпро Мандриківська коса, спортбаза; р. Дніпро парк культури та відпочинку Придніпровський, пляж»).