Прокуратура области: Задержан студент, который «заминировал» свой вуз с помощью российских спецслужб

За процесуального керівництва Криворізької центральної окружної прокуратури викрито та затримано 18-річного місцевого мешканця за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху (ч.2 ст.259 КК України).

За даними слідства, вказаний молодик звернувся до одного з російських закритих телеграм-чатів, що керується російськими спецслужбами, з проханням здійснити хибне мінування закладу освіти міста Кривого Рогу, з метою переведення закладу на дистанційне навчання.

У подальшому на електронну адресу коледжу надійшло повідомлення про намір підірвати будівлю разом зі студентами та викладачами, якщо не будуть виконані умови «російського терориста» про передачу 250 тисяч гривень. Під час огляду території закладу жодних вибухових пристроїв не виявлено.

В ході обшуку за місцем мешкання студента правоохоронними органами вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які містили інформацію про протиправну діяльність молодика.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру у скоєнні вказаного злочину та обрання запобіжного заходу.

Досудове розслідування здійснюється Криворізьким районним управлінням поліції ГУНП в Дніпропетровській області. Оперативний супровід – Управлінням Служби безпеки України в області.

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури