Прокуратура области: Как приватизировали историческое здание Главпочтамта в Днепре

Прокуратура вимагає повернути історичну будівлю Дніпровського поштамту вартістю понад 93 млн грн, яка незаконно вибула з державної власності

Центральною окружною прокуратурою міста Дніпра направлено до суду позовну заяву до АТ «Укрпошта» з вимогою повернути державі історичну будівлю XIX – початку XX сторіччя вартістю понад 93 млн грн.

Спірне нерухоме майно (будівля поштамту на центральній вулиці Дніпра) перебувало на балансі Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» та у 2017 році перейшло до статутного капіталу  – ПАТ «Укрпошта», у зв’язку з корпоратизацією державного підприємства.  У подальшому акціонерним товариством зареєстровано право приватної власності на вказаний об’єкт нерухомості.

Будівля Дніпровського головпоштамту- пам’ятка історії та архітектури місцевого значення та  згідно чинного законодавства, не підлягає приватизації.

У зв’язку з цим прокуратура вимагає визнати недійсним Акт передавання майна до статутного капіталу ПАТ «Укрпошта», скасувати державну реєстрацію права приватної власності та зобов’язати відповідача повернути будівлю державі.

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури