Пожертвуют ли в мэрии Днепра «стрелочниками», через которых отмывали средства бюджета города?

Офис Генерального прокурора: «Откаты» за подрядные работы и присвоение бюджетных средств – будут судить двух должностных лиц Днепровского горсовета и трех подрядчиков

На официальном сайте Офиса Генерального прокурора появилось следующее сообщение:

Прокурорами Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох посадовців комунального підприємства Дніпровської міської ради та трьох суб’єктів господарювання за фактами привласнення бюджетних коштів, а також систематичного надання та одержання неправомірної вигоди.

Розслідуванням встановлено, що директор і заступник директора комунального підприємства систематично отримували хабарі від суб’єктів господарювання за перемогу в тендерах та укладення з ними договорів на виконання будівельних робіт, а також формальне і безперешкодне підписання актів виконаних робіт щодо поточного ремонту парків та скверів у м. Дніпрі. Розмір «відкатів» у деяких випадках перевищував 50% від суми договору.

Крім того, посадовці систематично завищували вартість будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у первинних документах з метою отримання надприбутків підприємцями. Це спричинило збитки бюджету м. Дніпра.

За результатами досудового розслідування керівнику комунального підприємства інкриміновано одержання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем та  службове підроблення (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України), його заступнику – одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Трьом учасникам публічних закупівель інкриміновано надання неправомірної вигоди службовій особі, а деяким з них також заволодіння чужим майном у великому розмірі, підроблення та використання підроблених документів (ч. 1, 2 ст. 369, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2, 3, 4 ст. 358 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

По сообщению днепровского общественника Дениса Селина, обвиняемы на данный момент:

1) Валерий Скляр зам директора КП міська інфраструктура, он же тесть депутата Хмельникова (который 5 лет был главой депутатской комиссии по бюджету и согласовывал все деньги. Хмельников сейчас депутат от БПП.

2) Басова Наталья — директор КП

3) три бизнесмена кто был в схемах Мороз Игорь, Билоус Сергей, Шаповал Иван

Дело ведет генеральная прокуратура, так как местный прокурор области полностью карманный.

Одно из дел под номером 203/5292/21

Газета ГОРОЖАНИН