Поставщик электроэнергии YASNO: Як нараховується сума до сплати за світло?

Постачальник електроенергії YASNO (ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги») піклується, щоб кожен мешканець Дніропетровщини міг планувати свої витрати на електроенергію. Аби клієнтам не потрібно було здійснювати обчислення самостійно, сума до сплати вказана в платіжках та Особистому кабінеті YASNO. Постачальник роз’яснює, як проводяться нарахування.

Сума в рахунку за світло залежить від обсягу споживання та чинного тарифу. Кількість використаних кіловат-годин розраховують відповідні оператори системи розподілу (ОСР) на основі показань лічильника, переданих клієнтом. Також при наявності у клієнта автоматизованої системи показання щомісяця передаються в ОСР автоматично або їх фіксують контролери, які є співробітниками ОСР. На території Дніпропетровщини діють три оператора системи розподілу: «ДТЕК Дніпровські електромережі», «Центральна енергетична компанія», «Укрзалізниця». ОСР визначаються за власністю мереж, до яких приєднано будинок.

Щомісяця ОСР надає обсяг споживання кожного клієнта постачальнику, який проводить нарахування відповідно до тарифу та виставляє рахунок.

Якщо клієнт на початку місяця вносить показання лічильника в Особистому кабінеті YASNO, він побачить попередній автоматичний розрахунок суми до сплати. Остаточний рахунок формується після 10 числа кожного місяця. Це пов’язано з тим, що у цей період ОСР виконує перевірку показань на відповідність та розраховує обсяг споживання клієнта за розрахунковий період.  

Нагадаємо, передавати показання лічильника необхідно з 1 по 3 число оператору системи розподілу або YASNO. Якщо клієнт вчасно цього не зробив та енергокомпанії не мають даних, тоді YASNO отримує від ОСР розрахунок за середньодобовим споживанням.

«Піклуючись про своїх клієнтів, YASNO прозоро інформує про те, як відбуваються нарахування. Якщо питання щодо суми в платіжці все ж виникають, наші фахівці надають роз’яснення у Facebook та за телефонами (056/067/050) 770 11 55. У соціальній мережі і за цими номерами клієнти можуть також передати показання до YASNO. Інші зручні сервіси для цього – чат-бот у Viberформа на сайті та Особистий кабінет», – сказав директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.