НБУ: Для чего ПриватБанк будет выпускать платежные карты ПРОСТІР

Проєкт з емісії платіжних карток ПРОСТІР розпочинає ПриватБанк.

З 6 травня 2022 року картки ПРОСТІР можна оформити у головних відділеннях банку у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Закарпатській областях.

ПриватБанк випускатиме картки ПРОСТІР для пенсійних, соціальних та інших виплат, а також виплат внутрішньо переміщеним особам. Клієнти зможуть використовувати такі картки для будь-яких платіжних операцій на території України – розраховуватися в торговельній мережі та інтернеті, отримувати готівку в банкоматах, робити перекази з картки на картку.

«Такий проєкт із найбільшим роздрібним банком України є важливим спільним внеском у розвиток безготівкової економіки нашої країни. Відтепер картка ПРОСТІР стане доступною користувачам інноваційних сервісів ПриватБанку. Наступний спільний проєкт НПС «ПРОСТІР» та ПриватБанку – реалізація технології 3-D Secure версії 2.2.0, яка наразі впроваджується учасниками національної платіжної системи«, – зазначив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Довідково

Національна платіжна система «ПРОСТІР» з 1 травня відновлює дію міжбанківських комісій (інтерчейндж) за операціями оплати товарів і послуг за допомогою платіжних карток ПРОСТІР. 

З 1 травня розмір ставки міжбанківської комісії для таких операцій становитиме 0,3% (це нижче, ніж у довоєнний час). Він поширюватиметься на безготівкові операції за картками ПРОСТІР з оплати товарів та послуг у торговельно-сервісних підприємствах України та в електронній комерції. 

Водночас ставка інтерчейндж на рівні 0% залишається для операцій:

  • збирання коштів через благодійні організації та соціальні служби (МСС код – 8398);
  • купівлі військових облігацій (МСС код – 6211).

Нагадаємо, що з 7 березня до 30 квітня цього року НПС «ПРОСТІР» було встановлено ставку інтерчейндж на рівні 0% для всіх операцій.

АТ КБ «ПриватБанк» –  найбільший банк-емітент платіжних карток в Україні. На кінець 2021 року кількість емітованих ним карток усіх платіжних системи становила більше 40 млн. шт.

НПС «ПРОСТІР» –  національна карткова платіжна система, створена Національним банком України. Учасниками системи є 56 установ. Загальна кількість платіжних карток ПРОСТІР становить близько 600 тис. шт. Платіжна картка ПРОСТІР сьогодні приймається до оплати у майже всій термінальній мережі на території України, а також у мережі «Інтернет».