На Днепропетровщине завершилась весенняя посевная кампания

Аграрії засіяли майже 1,2 млн га ярих культур

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. 

«Вперше аграрії працювали в умовах війни. Але в поле виходили і вдень, і вночі. І зробили все, що планували. Посіяли майже 1,2 мільйона гектарів пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, гречки, проса, гороху, соняшника», – зазначив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко. 

Найбільше аграрії посіяли соняшника – 612,5 тис га, кукурудзи – 305,5 тис га, ярого ячменю – 116,4 тис га. Ще на понад 750 тис га полів дозрівають озимі.

«Цьогоріч фермери регіону розраховують на хороший врожай – понад 3 млн тонн зерна. Щодо ситуації з гречкою, то в області її засіяли близько 800 гектарів. Такі маленькі площі ми обробляємо ще з 2017 року через умови клімату, адже спека не дає змоги формувати нормальний врожай – ми отримуємо близько тонни врожаю гречки з гектара, а це дуже незначна кількість », – розповів директор Інституту зернових культур НААН України Владислав Черчель.

«Ті ціни, які нам зараз пропонують, – ціни собівартості продукції, а деякі культури – менше за собівартість … Собівартість сільськогосподарської продукції буде дуже висока, якщо ми не зможемо налагодити її експорт за нормальними цінами», – зазначив голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.