Мэрия Днепра: За ямы на дорогах и падающие деревья автовладельцы получили 4 млн гривен компенсации

У Дніпрі мешканці можуть отримати компенсацію за збитки, завдані об’єктами благоустрою комунальної власності та їхніми елементами. Грошове відшкодування за майно, якому завдано шкоду, виплачується за рахунок міського бюджету в рамках відповідної муніципальної програми, ухваленої у 2018 році. За цей час мешканцям міста було відшкодовано близько 4 млн грн, з них 1,7 млн грн – за 2020 рік.

Серед випадків, коли мешканці отримують таку компенсацію: дерево чи дорожній знак впали на автомобіль, машина постраждала через вибоїну на дорозі, тощо.

«Раніше люди йшли до суду і, у разі задоволення позову, зверталися за стягненням коштів у встановленому порядку. А з ухваленням муніципальної програми містяни можуть одразу звернутися до міської ради, тобто це максимально економить час. Окрім того, заощаджуємо кошти міського бюджету на судовому зборі»,- підкреслила під час пресконференції 11 березня заступниця директора департаменту правового забезпечення ДМР Наталія Дика.

Для того, щоб отримати відшкодування за згадані ситуації, необхідно звернутися до міської ради із заявою на ім’я міського голови, де зазначити, яка подія трапилася та якому рухомого/нерухомому майну завдано шкоди. До заяви додається: копія паспорта, ідентифікаційного коду, документ, який підтверджує факт пригоди, звіт експертизи щодо вартості пошкоджень, завданих автомобілю, тобто суми відшкодування. Також заявник додає довідку зі страхової компанії (якщо пошкоджене майно застраховане), що особа не зверталася за отриманням відшкодування. Якщо договір не укладався зі страховою компанією, то у такому разі додається нотаріально посвідчена заява, що особа не укладала з будь-якою страховою компанією договір на страхування об’єкту, якому завдано шкоду.

Відповідні заяви розглядає комісія з питань відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної майну фізичних і юридичних осіб об’єктами благоустрою комунальної власності та їх елементами.