Мэрия Днепра: как ухудшатся условия аренды спортивных комплексов для общественных организаций

У Дніпровській міській раді відбулася робоча нарада з керівниками спортивних громадських організацій, федерацій та спортивних клубів м. Дніпра, у зв’язку зі вступом в дію Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX (зі змінами).

Основна зміна цього закону полягає в тому, що передача в оренду державного та комунального майна відтепер буде здійснюватися шляхом продажу права оренди через електронний аукціон. Прийнята Верховною радою постанова передбачає категорії «пільговиків», які можуть орендувати державне та комунальне майно без аукціону. Проте, організації спортивного напрямку туди, чомусь, не включили.


«Раніше міська рада могла надавати дозвіл та пільги гурткам, секціям та іншим організаціям освітнього, культурного або спортивного напрямку на оренду комунального майна. Тобто громадські організації, які проводили заняття для дітей, фінансово не страждали. Тепер через зміни, створені центральною владою, ми маємо до всіх організацій, які не внесені до списку пільговиків, застосовувати систему приватної оплати. До пільгових категорій державна влада віднесла Пенсійний фонд, заклади культури, Ощадбанк, Нацбанк, релігійні та бюджетні організації. Тільки вони мають право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону. Всі інші, в тому числі і організації спортивного напрямку, повинні сплачувати за оренду суму, яка визначатиметься в ході проведення аукціону через систему «ProZorro», — пояснила заступниця директора департаменту по роботі з активами ДМР Олена Турчак. 

Також вона додала, що головна складність ситуації полягає в тому, що з першого вересня, поки немає укладених нових договорів оренди зі спортивними організаціями, жодна з них не має права працювати із дітьми в комунальних чи державних закладах. 

«Ми робимо все можливе, щоб мінімізувати вплив змін у законодавстві на навчально-тренувальні процеси, які проходять у Дніпрі. Щоб всі діти, які задіяні в спортивних школах, а це більш ніж 8 000, у секціях та гуртках, таких більше 6 000, якнайшвидше змогли продовжувати заняття. Із представниками спортивних організацій міста ми ведемо постійний діалог, щоб допомогти їм розібратися зі збором документів та процедурою, яка тепер буде проходити для того, щоб вони змогли орендувати приміщення в державних та комунальних закладах. Ми нікого не залишаємо, допомагаємо та підказуємо, як діяти в цій ситуації», — зазначив начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Осипов. 

У подальшому буде сформована база державного та комунального майна, що здається в оренду. Вона буде в публічному доступі. Стартова орендна плата розраховуватиметься від балансової вартості майна. За умовами аукціону будуть проходити три раунди, за результатами яких визначатимуться переможці. З ними департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради й укладатиме офіційні договори оренди мінімум на 5 років відповідно до внесених змін. 

«Наразі керівники навчальних закладів мають скласти остаточний розклад та подати до департаменту гуманітарної політики відомості про ті вільні часи, коли приміщення можуть здаватися в оренду. Разом із цим до департаменту гуманітарної політики мають надійти документи, які стосуються роботи всіх секцій, що діяли на території школи. Після опрацювання документів ми зможемо створювати лоти для «ProZorro». У ході аукціону визначаться переможці, з якими ми укладемо договори, і тільки після цього секції почнуть працювати. Планується, що питання будуть вирішуватися поступово, однак вже з кінця вересня ми розраховуємо укладати перші договори», — підсумувала заступниця директора департаменту по роботі з активами ДМР Олена Турчак.
«Питання дійсно гостре. І ми бачимо, що міська влада робить  всі можливі кроки, аби максимально прискорити процедуру впорядкування документів. Рішення, яке  прийняв Кабінет міністрів, на жаль, не на користь дітей. Тож мерія Дніпра робить все можливе, аби діти змогли відвідувати спортивні та інші секції після школи», — наголосив заступник голови громадської ради при Дніпровській міській раді Геннадій Грищенко.