Мэрия Днепра: Актуальні дані щодо захворюваності на COVID-19 станом на 5 листопада

Станом на 5 листопада в Дніпрі зареєстровано 11 498 випадків захворювання на COVID-19, у той же час одужали 7 522 людини. Таким чином, на сьогодні 3 485 пацієнтів лікуються амбулаторно, в стаціонарах знаходяться 491: у 21-й лікарні – 165 пацієнтів, у 16-й лікарні – 74, у 4-й лікарні – 140 пацієнтів, у лікарні № 6 – 55 пацієнтів, у 6-й дитячій – шість пацієнтів з COVID-19, у 9-й лікарні – 51. Про це під час брифінгу повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко.

У місті продовжують працювати мобільні бригади з ПЛР-системою. Вони здійснили 6 071 виїзд та обстежили 39 055 осіб.

«Коли хвора людина кашляє чи чхає, каплі слизу розповсюджуються на відстань близько 1,5 метри, коли розмовляє – до 1 метру. Ці краплинки залишаються у повітрі до декількох годин. У хворих маска зменшує виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Здорових людей носіння маски захищає від аерозолів із вірусом та попереджає зайві доторки руками до обличчя. Таким чином, ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується. Вдягати маску необхідно чистими руками. Маска має щільно закривати ніс і рот без будь-яких проміжків. Не торкайтеся маски під час використання, якщо таки доторкнулися – обробіть руки спиртовмісним антисептиком або вимийте з милом. Щойно маска стала вологою, замініть її новою. Маску знімайте за лямку, не торкайтесь передньої частини. Потім її негайно викиньте в смітник, що закривається, та обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте з милом. Носіть маску та будьте здорові!», — зазначила Тетяна Мартиненко.

Головна спеціалістка нагадала, що маска має дві сторони: внутрішню – переважно білого кольору, та зовнішню – найчастіше кольорову. Зверніть увагу, що зовнішня поверхня маски має металевий затискач, який має бути на переніссі, а складки направлені донизу.