Крещение: идти нырять в Днепр или не идти? Разные версии…

В понедельник 18 января из мэрии Днепра официально сообщили:

У Дніпрі на Водохреще (19 січня) не буде організовано місць масового купання. Цьогоріч також скасовано загальноміські святкові заходи. Це пов’язано з посиленими карантинними обмеженнями.

За інформацією Дніпропетровської єпархії Української православної церкви, не відбудеться цього разу й традиційний хресний хід до річки. Освячену воду можна буде набрати біля храмів.

Водночас у департаменті охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради закликають відмовитися від занурень на Водохреще через пандемію коронавірусу та сильні морози: «Занурення під час низької температури повітря та води може спровокувати стрес для організму людини, а також різні ускладнення для здоров’я. Серед іншого можуть загостритися хронічні захворювання (серцево-судинні, хвороби бронхів, легень, атеросклероз тощо), а також розвинутися недуги верхніх дихальних шляхів, ГРВІ, порушення кровообігу у нижніх кінцівках (аж до гангрени), інфаркти, інсульти тощо. Окрім того, не рекомендовано занурюватися у водойми у період пандемії, оскільки людина може переносити коронавірусну хворобу у легкій формі або зовсім безсимптомно, а холодна температура води й повітря може суттєво ускладнити перебіг вірусної інфекції, що несе безпосередню загрозу життю людини», – йдеться у зверненні.

А вот ГУ ГСЧС в Днепропетровской области настроен более оптимистично. И требует окунаться только в специально подготовленных местах:

19 січня віряни відзначають в усіх куточках України одне з найбільших свят – Водохреща. Цього року на території Дніпропетровської області не передбачено встановлення відведених місць для занурення у зв’язку із запровадженням карантинних заходів.

Рятувальники радять утриматись та не проводити самостійного занурення на не облаштованих для цього водних об’єктах.

Для тих, хто все ж виріши здійснити обряд, рятувальники радять дотримуватись правил безпеки:

  • занурення необхідно проводити у спеціально обладнаних ополонках біля берега;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;
  • занурюватись краще, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
  • не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю з попередньо підготовленого термоса.
  • небезпечно поєднувати занурення із вживанням алкоголю

Не слід допускати переохолодження! Батькам обов’язково пильно стежити за своїми дітьми та не дозволяти виходити самостійно на лід.

Пам’ятайте, що льодовий покрив може бути місцями не стійкий, тому треба обачніше пересуватись до ополонки, а також уникати скупчення людей.

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді!

Головне управління ДСНС України

у Дніпропетровській області