Кожному по праці. Про працевлаштування суб’єктів пробації

Одними з основних засобів ресоціалізації засуджених є праця та громадський вплив

Пробація — цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

Ресоціалізація – це свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Одними з основних засобів ресоціалізації засуджених є праця та громадський вплив. Тому одним із пріоритетних завдань органів пробації є вирішення питання працевлаштування суб’єктів пробації та засуджених, які звільняються з установ виконання покарань, з метою забезпечення ресоціалізації таких осіб.

Задля його реалізації співробітниками територіальних підрозділів філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області було проведено низку заходів. Так, 15.03.2021 в приміщені Соборного районного відділу Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області було проведено спільну робочу зустріч, на якій були присутні представники Центрального районного сектору, Соборного районного відділу, Чечелівського районного відділу, Шевченківського районного відділу, Самарського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області, ГО «Ліга Добра Дніпро» та ФОП «Сніжко».

Учасниками робочої зустрічі було розглянуто питання налагодження співпраці у вирішенні проблеми соціальної адаптації засуджених та їх ресоціалізації в громаді шляхом працевлаштування суб’єктів пробації та засуджених, які звільняються з установ виконання покарань, на ФОП «Сніжко», яке надає послуги у сфері будівництва, опрацьовано питання щодо можливості залучення представника роботодавця до участі у публічних заходах з метою обговорення проблем працевлаштування суб’єктів пробації.

Артем Шеметов,

начальник Центрального районного сектору філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області

Газета ГОРОЖАНИН