Коронавирусное насилие в семье: 9407 случаев за 9 месяцев на Днепропетровщине

В Дніпропетровській області за 9 місяців 2020 року зареєстровано 9407  повідомлень про вчинені правопорушення, пов’язані з домашнім насильством. Про це повідомили ООН в Україні. Для порівняння за 12 місяців минулого року було виявлено всього 10259 правопорушень на Дніпропетровщини. Загалом в Україні дві третини (67%) або 11,25 мільйона жінок стверджують, що зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера або іншої особи.

Зростання випадків домашнього насильства ООН в Україні пов’язують з впливом пандемії COVID-19. Серед ключових причин — постійна присутність кривдників в одному приміщенні з потерпілими, брак мобільності внаслідок карантину, втрата роботи або регулярного доходу, та відповідно підвищення психологічної напруги у суспільстві. В умовах карантину кількість звернень на Національну “гарячу лінію” із запобігання домашньому насильству збільшилась вдвічі. 

“Під час пандемії ми спостерігаємо за стрімким зростанням рівня домашнього насильства по всьому світі. Ви можете вплинути на це. Змінити ситуацію, підтримавши жінок і дівчат, які постраждали від насильства, створити безпечне середовище, вільне від насильства, вимагати правосуддя над кривдниками та дати змогу отримати допомогу тим, хто її потребує”, — Оснат Лубрані, координаторка системи ООН в Україні, координаторка з гуманітарних питань.

В рамках всесвітньої кампанії “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства” ООН наголошують: жінки, які стали жертвами насилля, мають обов’язково повідомляти правоохоронні органи для своєчасної психологічної та правової допомоги.

Звернутись за допомогою можна в такий спосіб:

  • зателефонувати в поліцію та повідомити детальну інформацію черговому оперативної лінії Національної поліції України “102” 
  • зателефонувати на урядову телефонну “гарячу лінію” 1547 
  • зателефонувати на телефонну “гарячу лінію” Координаційного центру  з надання правової допомоги 0 800 213 103  
  • зателефонувати на національну телефонну “гарячу лінію” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації  0 800 500 335, або з мобільного 116 123 
  • зателефонувати на національну дитячу телефонну «гарячу лінію»  0 800 500 225 або з мобільного 116 111. 

Аби спонукати українок говорити про насильство та йому протистояти, цього року ООН в Україні в співпраці з “Диким театром” розробили інтерактивну діджитал-виставу “Нові шрами”. Онлайн-перформанс зібрав реальні історії українських жінок про їхні фізичні й душевні рани, спричинені насильством. Глядач з будь-якої точки України сам обирає сюжет, може змінювати хід історії та впливати на дії актрис, проживаючи події багато разів із різним фіналом.