ГУ ГСЧС в области: Обнародовали карту бомбоубежищ города и проверили — годится ли под убежище метро Днепра

Фонд захисних споруд Дніпропетровської області складається зі сховищ та протирадіаційних укриттів, які призначені для укриття працюючого населення на територіях підприємств, установ, організацій  та найпростіших укриттів і споруд подвійного призначення.

Захисними спорудами прийнято називати інженерні споруди, згідно чинних нормативно-правових актів. Важливим призначенням інженерних споруд є захист населення від впливу небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. Захисні споруди також використовують, як сховища та протирадіаційні укриття. Варто контролювати стан цих споруд, адже у разі небезпеки вони будуть єдиним місцем захисту життя та здоров’я для населення. Тож, кожна захисна споруда має певні вимоги та критерії.

15-го грудня представники Головного управління взяли участь у роботі комісії з огляду стану утримання сховищ та споруд подвійного призначення на території міста Дніпро. Рейдовою групою було перевірено сховище на території Дніпровського металургійного заводу  ПрАТ «ДМЗ» та укриття на станції «Дніпровський метрополітен».

Сховище Дніпровського металургійного заводу призначається для укриття працюючої зміни підприємства. Захисні властивості споруди дають змогу укриватися в ньому протягом 2 днів. Комісією було перевірено стан утримання сховища, системи життєзабезпечення, фільтровентиляції, механізми задраювання та герметизації.

Мешканці, які проживають у 500-метровій зоні від станцій метро, а також пасажири, можуть тимчасово укриватися в станціях комунального підприємства «Дніпровський метрополітен». Дане укриття пристосоване у випадку артилерійських обстрілів або бойових дій.

За результатами огляду, сховища перебувають у придатному для користування стані та мають справні системи. Такі перевірки є дуже важливими тому, що захисні споруди цивільного захисту в будь-який час повинні бути готовими до укриття та захисту людей від факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій.

Варто розуміти навіщо потрібні укриття, адже для тимчасового укриття населення можуть бути пристосовані:

  • підвали та підпілля у житлових будинках, промислових, допоміжних та адміністративних будинках;
  • загубленні споруди, які розташовані окремо, споруди та будівлі, які призначені для виробничих, складських і побутових потреб;
  • заглиблені гаражі, овочесховища, льохи, склади та інше;
  • окремі приміщення на перших і других поверхах у кам’яних (бетонних) будинках, які мають мінімальну кількість зовнішніх відкритих стін, особливо без віконних та інших прорізів.

Для зручності інформування населення про можливість укриття у захисних спорудах на сайті Головного управління розміщено інтерактивну карту захисних споруд.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області