ГУ ГСЧС в области: Мешканців Дніпропетровщини закликали не знімати та не поширювати наслідки ракетних ударів

Мешканцям області нагадали – не можна викладати у мережі фото та відео ракетних обстрілів. Називати локації, куди влучили ворожі снаряди. Це може допомогти агресору скорегувати ціль, наголосила під час брифінгу в ОВА головний фахівець ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Дарина Цуркань.

Увечері 4 травня ворог вдарив двома крилатими ракетами по Дніпру. Першу вдалось збити силами протиповітряної оборони. Друга ракета влучила по залізничній інфраструктурі. 

«Внаслідок ворожого влучання зруйновано колії, адміністративний корпус та контактні мережі. Рух потягів наразі зупинено. Постраждалих в обох випадках немає», – зазначила головна фахівчиня відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Дарина Цуркань.

Після ракетного обстрілу у Дніпрі в інтернеті, зокрема на російських пабліках, з’явилося відео моменту влучання ракети. Через це СБУ у рамках кримінального провадження розпочала розслідування за ст. 111 КК  України «Документування злочинів, пов’язаних з державною зрадою». Нагадуємо, що корегування ракетних обстрілів, артилерійських ударів, роботи авіації є злочином проти національної безпеки України. 

«Ще раз просимо – не фіксуйте вибухи на мобільні телефони, тим паче не поширюйте відео- та фотоматеріали через інтернет, не пересилайте через месенджери. Такими діями ви піддаєтесь загрозі наступного «прильоту». Вкотре просимо мешканців діяти  відповідально», – додала Дарина Цуркань.

Вона також звернулась до мешканців з проханням не ігнорувати сигнал тривоги. Під час сирени слід одразу перейти до укриття. Якщо такої можливості вдома немає  – користуватися правилом «двох стін».