ДТЭК: Про пташок дбай – смартфон вигравай

Дніпропетровська область, 3 березня 2021

Смартфони та інші корисні гаджети ДТЕК Дніпровські електромережі вручив юним дослідникам дикої природи – переможцям 7-го щорічного обласного конкурсу «Лелека» серед школярів. Орнітологи-початківці відстежували популяцію білих лелек в регіоні, вивчали – як живуть птахи на штучних платформах, які встановлюють енергетики. Результати досліджень допоможуть  у реалізації подальших заходів компанії в напрямку збереження біорізноманіття.

Протягом року школярі вивчали популяцію птахів, фіксували на картах гнізда та кормові території. Особливу увагу  приділяли гніздами лелек на штучних платформах на високовольтних лініях. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють їх, щоб убезпечити птахів та їхнє потомство.

«Збереження біорізноманіття – один з напрямків діяльності нашої компанії, який відповідає стратегії ДТЕК-2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН. Програму орнітологічної безпеки ДТЕК Дніпровські електромережі реалізує з 2013 року. За цей час по всій території області встановили 162 безпечних платформи для гнізд. І ми дуже раді, що школярі залучаються та допомагають нам  в цій роботі», — зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук

У 2020-му році на розгляд журі було подано 16 робіт з усієї області. В конкурсі взяли участь заклади освіти з 5 міст, трьох районів та п’яти об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Школярі презентували проєкти у двох номінаціях: «Наукові дослідження» та «Еколого-просвітницька робота».

Серед групових робіт у номінації «Наукові дослідження» перемогли учні 7-10 класів з гуртка “Екосвіт” Павлівської школи, які презентували дослідницьку роботу з вивчення популяції білих лелек у селах Павлівка та Перевальське, їх умов життя та природних біотопів. А серед індивідуальних робіт вже другий рік поспіль перемогу здобув 8-класник Горянівської школи Євген Дячишин,  вихованець гуртка “Юні ботаніки” Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Хлопець провів масштабну роботу з вивчення популяції  птахів у своєму районі. Спостерігав за гніздуванням, вивчав коли птахи прилітають та відлітають у вирій, де годуються, як виводять пташенят.

«Завдяки дрону від ДТЕК, який виграв минулого року, зміг фіксувати гніздування з повітря та більш масштабно дослідити популяцію. На жаль, вона поступово знижується. Лелеки все частіше покидають міста гніздування через активний людський фактор, вирубку дерев, пересихання річок та втрачання кормової бази. Вважаю, що такі конкурси та проєкти допомагають звертати увагу на такі проблеми та сприяють захисту пташок і природи в цілому», – каже переможець конкурсу Євген Дячишин.

«ДТЕК – одна з небагатьох компаній, яка реально підтримує подібні екологічні проєкти та системні орнітологічні дослідження в регіоні, — каже керівник шкільного гуртка, вчителька біології Тетяна Хуторна. – За це їм – велика дяка. Подібні конкурси – це додатковий стимул для школярів брати активну участь у вивченні та охороні птахів рідного краю».

Загалом в цьому році нагородили 12 переможців. ДТЕК Дніпровські електромережі подарував школярам смартфони, бездротові bluetooth-навушники та колонки, а також портативні power-банки.