ДнепрОГА: Страйк шахтарів Кривбасу завершився угодою на користь працівників

На Криворізькому залізорудному комбінаті завершився страйк гірників. Підземний протест тривав майже півтора місяці. Завершальною крапкою стало підписання угоди між адміністрацією підприємства та профспілками, що виступають від імені шахтарів. Згідно з угодою, робітникам підвищили зарплатню та покращили умови праці. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

«Понад місяць тривали перемовини між державними органами, керівництвом комбінату, профспілкою та страйкарями. Були виявлені недосконалості в організації роботи, які компанія вже виправляє. Досягнуті домовленості відобразили в угоді, – зазначив Олександр Бондаренко. – Вдячний за конструктивний діалог Міністерству розвитку економіки, Держслужбі України з питань праці, народним депутатам, правоохоронним органам. Сьогодні зранку на шахті «Октябрьська», працівники якої останніми залишили підземні виробки, вже розпочалися відновлювальні роботи – найближчим часом всі запрацюють у звичайному режимі».

Згідно з підписаною угодою, працівникам комбінату з 1 жовтня підняли зарплату на 10%. Шахтарям мають також виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення.

Публічне акціонерне товариство «Криворізький залізорудний комбінат» – найбільше приватне підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом. Його основні підрозділи – шахти «Родіна», «Октябрьська», «Гвардійська» та «Тернівська», де саме страйкували гірники.